Meksika’da sörf tatilinde kaybolan turistlerin cesetleri bulundu

T24 Dış Haberler

Meksika polisi, iki Avustralyalı kardeş ve Amerikalı arkadaşlarının sörf tatili sırasında kaybolmasının ardından üç ceset bulunduğunu açıkladı. 

33 yaşındaki Callum Robinson ve 30 yaşındaki Jake Robinson ile seyahat arkadaşları 30 yaşındaki Jack Carter Rhoad en son 27 Nisan’da görüldü.

Henüz resmi olarak kimliği belirlenemeyen insan kalıntıları, Bocana plajı yakınındaki bir su birikintisinde bulundu. 

Eyalet savcısı Socorro Ibarra yaptığı açıklamada, olayla ilgili olarak üç kişinin soruşturulduğunu söyledi.

Kayıp adamların en son görüldüğü bölgede çadırların bulunduğunu söyleyen Ibarra, bu kişilerin kaybolmalarından günler sonra resmi olarak kayıp bildiriminde bulunulduğunu da sözlerine ekledi. Yetkililer, yakınlarda adamların kullandığı araca benzeyen yanmış beyaz bir kamyonetin de bulunduğunu belirtti. 

Baja California, Meksika’nın en şiddetli eyaletlerinden biri olmasına rağmen Ensenada bölgesi daha güvenli kabul ediliyor. Grubun Ensenada’ya geçmeyi planladığı ancak Airbnb’ye giriş yapmadıkları ortaya çıktı. 

Kardeşlerin sörf yapmak için Meksika’ya gitmeden önce ABD’deki Coachella müzik festivalini ziyaret ettiği belirlendi. 

ABD Dışişleri Bakanlığı, Amerikalılara suç ve adam kaçırma nedeniyle Baja California’ya seyahat etmeyi yeniden düşünmelerini tavsiye ederken, Avustralya Dışişleri Bakanlığı sözcüsü, Meksika’daki büyükelçiliklerinin Meksikalı yetkililer ve Avustralya Federal Polisi ile yakın işbirliği içinde çalıştığını açıkladı. 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir